Reklamos tyrimai

Supratimas, kuris padeda pasirinkti

Pradėtos reguliarios Lietuvos gyventojų apklausos telefonu

2007-08-22

„Reklamos tyrimai“ partneris skambučių centras „Fonitel“ nuo šių metų rugpjūčio mėnesio pradeda vykdyti reguliarias, kasmėnesines visos Lietuvos gyventojų apklausas telefonu. Apklausos bus vykdomos „omnibus“ principu – kai klausimus pateikia ir apklausos kaštus su tyrimų kompanija pasidalina keletas užsakovų. Ši „Fonitel“ apklausa bus pirmoji Lietuvoje telefoninė alternatyva kitoms, Lietuvoje jau išpopuliarėjusioms ir įprastoms gyventojų „omnibus“ apklausoms, kurios vykdomos vadinamuoju face-to-face būdu (t.y. tiesiogiai bendraujant su respondentu, apklausiant gyventojus namuose, pan.).

 

„Fonitel“ reguliariai apklaus 1000 Lietuvos gyventojų, kurie bus atrenkami, vadovaujantis reprezentatyviomis kvotomis pagal visas svarbiausias socialines-demografines charakteristikas: 1) lytis, 2) amžius, 3) gyvenamosios vietovės dydis, 4) konkreti gyvenamoji vietovė (respondentai bus atrenkami iš visų Lietuvos apskričių, apimant daugiau nei 200 vietovių), 5) pajamos, 6) išsilavinimas, 7) kt.

 

Apklausiant Lietuvos gyventojus telefonu, bus pasiekiamas didesnis operatyvumas nei įprastais būdais atliekamose analogiškose apklausose. Kitas svarbus apklausų telefonu privalumas – kaina.

 

Apklausos bus atliekamos ne tik fiksuoto, bet ir mobilaus ryšio telefonu. Lietuvoje, galinčioje pasigirti itin aukšta mobilaus ryšio skverbtimi, tai leis maksimaliai sumažinti reprezentatyvumo nuokrypius, kuriuos įprasta sieti su telefoninėmis apklausomis.

 

Paminėtųjų ir kitų privalumų dėka telefoninės apklausos jau ilgą laiką susilaukia rimto ir nuolat augančio specialistų dėmesio visame pasaulyje. ESOMAR (Europos viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų asociacijos) duomenimis, 2005 m. net 21 proc. visame pasaulyje rinkos tyrimams išleistų lėšų buvo skirta apklausoms telefonu; tradicinėms (lyderiaujančioms) face-to-face būdu atliktoms apklausoms buvo skirta tik 3 proc. daugiau – 24 proc. lėšų; kitam populiarėjančiam netradiciniam tyrimų būdui - apklausoms internetu - buvo skirta 13 proc. lėšų.

 

Reguliarios Lietuvos gyventojų apklausos telefonu nebus vienintelis tokio pobūdžio „Fonitel“ instrumentas, siūlomas rinkai. Skambučių centras „Fonitel“ jau kurį laiką vykdo kassavaitines mažesnės apimties apklausas, kuriose apklausiama 500 gyventojų Lietuvos didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje).

 

Taip pat nuo 2006 m. rudens „Fonitel“ kartu su įmone „Reklamos tyrimai“ vykdo Lietuvos vartotojų reakcijos į reklamą monitoringą. Tai periodiškai – kartą per mėnesį – vykdomos Lietuvos didžiujų miestų gyventojų apklausos, kurių metų aiškinamasi: a) kokią neseniai matytą arba girdėtą reklamą žmonės pastebėjo ir įsiminė; b) kurios reklamos žmonėms patinka ir kaip tai susiję su reklamos pastebėjimu, įsiminimu bei kitais reklamos efektyvumo parametrais; c) kitus aspektus.

 

Panašius, kiek išplėstus įvykusių reklamos kampanijų efektyvumo tyrimus (angl. post-testing) įmonė „Reklamos tyrimai“ kartu su skambučių centru „Fonitel“ vykdo ir konkrečių reklamos davėjų užsakymu. Naujai pradėtos reguliarios visos Lietuvos gyventojų apklausos leis pasiūlyti klientams platesnes galimybes. Didesnės apimties telefoninė apklausa leis operatyviai ir už patrauklią kainą įvertinti reklamos kampanijos pasiektą efektą visos Lietuvos mastu: ne tik miestuose, bet ir kaimuose; taip pat kitose socialinėse-demografinėse grupėse.

 

 

Atgal