Reklamos tyrimai

Supratimas, kuris padeda pasirinkti

Lietuviams dar nepabodo „Tele2 Pildyk” serialas

2007-07-25

Lietuviams dar nepabodo jau ilgiau nei pusmetį trunkantis „Tele2 Pildyk” reklaminis serialas su keturiais jaunuoliais. Šio serialo reklamos buvo labiausiai pastebėtos tarp visų pastarojo meto reklamų, taip pat jos patenka ir tarp labiausiai patikusių reklamų.

 

Šias tendencijas parodė reprezentatyvi Lietuvos didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių) 18-74 m. amžiaus gyventojų apklausa telefonu, kurią šių metų liepos 13-16 d. atliko specializuota rinkos tyrimų ir konsultacijų įmonė „Reklamos tyrimai“ kartu su skambučių centru „Fonitel“. Ši apklausa yra tęstinio projekto – Lietuvos vartotojų reakcijos į reklamą monitoringo – dalis. Apklausa vykdoma kiekvieną mėnesį, jos metu apklausiama apie 500 gyventojų.

 

Pastarąsias „Tele2 Pildyk” serialo serijas, kuriose jaunuolis grįžta iš krepšinio varžybų ir vardina savo telefonų numerius davusių merginų vardus, tarp trijų įsiminusių paskutinio laikotarpio reklamų nurodė 9,8 proc. apklaustųjų. Pastebėtina, jog didesnė tokių respondentų dalis nustatyta tarp moterų (net 13,7 proc.).

 

Kitos labiausiai pastebėtos pastarojo meto reklamos: „Persil“ skalbimo miltelių, kurie iškilmingoje ceremonijoje paskelbiami „nugalėtojais“ (minėjo 3,2 proc. respondentų); „Activia“ jogurto reklama, kurioje rekomenduojama vartoti produktą dvi savaites (2,9 proc.); „Utenos alaus“ reklama, su aprasojančia filmavimo kamera (2,9 proc.).

 

Tarp labiausiai patikusių reklamų lyderiauja „Omnitel“ (skirtingos reklamos; vidutiniškai 4,3 balai iš 5-ių; santykis su bendru visų reklamų vertinimo vidurkiu - 1,34), „Coca-Cola“ (reklama su moterimi, geriančia „Coca-Cola light“; 4,2 balai; santykis su bendru vidurkiu - 1,32) ir „Tele2 Pildyk“ serialas (4,1 balas; santykis su bendru vidurkiu – 1,28).

 

Lietuvos vartotojų reakcijos į reklamą monitoringas pradėtas 2006 m. rudenį, siekiant plėtoti Lietuvos reklamos rinkos infrastruktūrą. Periodiškai – kartą per mėnesį – atliekamos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos telefonu padeda aiškintis: a) kokią neseniai matytą arba girdėtą reklamą žmonės pastebėjo ir įsiminė; b) kokie reklamos aspektai nulemia jos pastebėjimą ir įsiminimą; c) kurios reklamos žmonėms patinka ir kaip tai susiję su reklamos pastebėjimu, įsiminimu bei kitais reklamos efektyvumo parametrais; d) kitus aspektus.

 

Projektą kuruojanti rinkos tyrimų ir konsultacijų įmonė „Reklamos tyrimai“ specializuojasi reklamos efektyvumo tyrimuose, kurie padeda įmonėms pasirinkti geriausius reklamos projektus ir įvertinti reklamos padarytą poveikį. Projekto partneris - skambučių centras „Fonitel“.

 

1 grafikas

Kokia apklaustųjų dalis paminėjo prekės ženklo reklamą tarp trijų įsiminusių pastarojo meto reklamų (proc., N = 315)

 

 

2 grafikas

Labiausiai įsiminusios reklamos pagal tai, kaip labai jos patiko, kai 1 reiškia „visiškai nepatiko“, o 5 – „labai patiko“ (proc., N = 315)

 

 

Atgal