Reklamos tyrimai

Supratimas, kuris padeda pasirinkti

Lietuviams patiko svetingos tautos vaizdinys „Švyturio“ reklamoje

2006-12-21

Lietuviai atkreipė dėmesį į naująją „Švyturio“ alaus reklamą, kurioje vaizduojama jauna lietuvių šeima, svetingai užleidžianti savo miegamąjį į bėdą patekusiems gruzinams. Rūsį su alumi vietoj miegamojo pasirenkančius lietuvaičius vaizduojantis TV reklaminis klipas pateko ir tarp labiausiai patikusių pastarojo meto reklamų.

 

Tai parodė reprezentatyvi Lietuvos didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių) 18-74 m. amžiaus gyventojų apklausa telefonu, kurią šių metų gruodžio 1-2 d. atliko specializuota rinkos tyrimų įmonė „Reklamos tyrimai“ kartu su skambučių centru „Fonitel“. Ši apklausa yra tęstinio projekto – Lietuvos vartotojų reakcijos į reklamą monitoringo – dalis. Apklausa vykdoma kiekvieną mėnesį, jos metu apklausiama apie 500 gyventojų.

                                           

Minėtąją „Švyturio“ reklamą tarp trijų įsiminusių reklamų nurodė 3,4 proc. apklaustųjų (daugiausiai 40-49 m. amžiaus gyventojai – apie 6,8 proc., taip pat 30-39 m. amžiaus gyventojai – apie 5,4 proc.). Šios reklamos vertinimo vidurkis 0,21 dalimi lenkia bendrą visų reklamų vertinimo vidurkį (vidutinis vertinimas – 6,1 balas 10 balų skalėje).

 

Kaip ir ankstesnėse apklausose, tarp lyderių toliau lieka mobilaus telefoninio ryšio operatorių reklamos:

·           „Omnitel“, „Omnitel Extra“ reklamas tarp trijų įsiminusių reklamų nurodė 5,8 proc. apklaustųjų (daugiausiai 18-29 m. amžiaus gyventojai – apie 12,3 proc., taip pat 30-39 m. amžiaus gyventojai – apie 7,1 proc.). Šių reklamų vertinimo vidurkis 0,33 dalimi lenkia bendrą visų reklamų vertinimo vidurkį.

·           „Ežio“ reklamą tarp trijų įsiminusių reklamų nurodė 5,6 proc. apklaustųjų. Ją pastebi ne tik jauniausi, bet ir 40-49 m. amžiaus gyventojai (apie 11,3 proc.). Tačiau daugiausiai teigiamų vertinimų ši reklama susilaukia būtent jauniausių (18-29 m. amžiaus) gyventojų grupėje.

 

Nauja šį kartą tai, kad lyderius prisivijo ir „Tele2” reklamos. Tarp trijų įsiminusių reklamų jas nurodė 5,4 proc. apklaustųjų; be to, tai yra labiausiai įsimintos pastarojo meto reklamos tarp pačių jauniausių, 18-29 m. amžiaus, gyventojų (minėjo net apie 19,2 proc.). Gyventojai dažniausiai mini būtent „Pildyk“ reklamos kampaniją-serialą. Vertinamas jis prieštaringai.

 

Tarp labiausiai patikusių pastarojo meto reklamų patenka ir „Bitės“ reklamos kampanija su „rojaus“ vaizdiniais (vertinimo vidurkis 0,21 dalimi lenkia bendrą visų reklamų vertinimo vidurkį). Be to, artėjant šventėms, labiau pastebimos yra prekybos centrų reklamos.

 

Lietuvos vartotojų reakcijos į reklamą monitoringas pradėtas šių metų rudenį, siekiant plėtoti Lietuvos reklamos rinkos infrastruktūrą. Projektą kuruojanti įmonė „Reklamos tyrimai“ specializuojasi ne tik reklamos kampanijų efekto vertinimo tyrimuose (angl. post-testing), bet ir tyrimuose, kurių paskirtis – pagalba, projektuojant reklamą bei vertinant reklamos projektus (angl. pre-testing). Projekto partneris skambučių centras „Fonitel“ atlieka apklausas telefonu ne tik su reklama susijusiuose, bet ir kitų sričių rinkos bei viešosios nuomonės tyrimuose.

 

Atgal