Reklamos tyrimai

Supratimas, kuris padeda pasirinkti

Naujas žaidėjas Lietuvos rinkos tyrimų rinkoje

2006-04-26

Įsteigta balandžio viduryje, šiuo metu aktyviai savo veiklą pradeda nauja rinkos tyrimų įmonė – „Reklamos tyrimai“. Tai yra viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, kuri imasi ne plataus profilio, o specializuotos veiklos šiaip jau gana plačioje rinkos tyrimų sferoje. Tuo pačiu tai yra pirmoji įmonė, besispecializuosianti būtent reklamos tyrimuose.

 

Specifinė reklamos tyrimų sritis išvystytose Vakarų šalių rinkose yra didelė ir aktyviai veikianti industrija, kuri ypač suklestėjo septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Tą lėmė visuomenėje vykę pokyčiai: nauji moterų vaidmenys, didesnis visuomenės segmentavimasis, subkultūrų gausėjimas ir kt. Reklamos kūrėjus bei užsakovus tai skatino pajusti, jog suprasti vartotoją darosi vis sunkiau.

 

Reklamos tyrimai nėra nauji ir Lietuvoje. Tačiau kol kas tai – besivystanti sritis, anaiptol neišplėtojusi visų galimų praktikų ir turinti labai ribotą tiekėjų bei užsakovų ratą. Specializacijos ir koncentravimosi kryptį pasirinkusi įmonė „Reklamos tyrimai“ kelia sau tikslą aktyviai šias praktikas plėsti:

1)       Pasiūlyti rinkai įvairesnio formato paslaugų paketus – nuo visus metodologinius reikalavimus atitinkančių įprastų kokybinių ir kiekybinių tyrimų iki mažiau formalios, bet klientams neretai reikalingos ekspertinės pagalbos, paremtos ankstesniais tyrimais, įžvalga, teorine literatūra.

2)       Tyrimų naudojimą reklamos projektavime versti vis labiau įsigalinčia praktika, kurios imtųsi ne tik stambiausi Lietuvoje reklamos užsakovai ir ne tik stambiausios reklamos agentūros.

3)       Siekti, kad tyrimai reklamos srityje taptų integralia kūrybinio proceso dalimi - ne sunkiai suprantama ar kūrybiniams darbuotojams svetima moksline praktika. Ne paslaptis, kad dažna reklamos agentūra Vakaruose skiria lėšas tokiai pareigybei kaip reklamos projektų planuotojas (angl. - „account planner“). Toks žmogus įtraukiamas į kūrybinę komandą, tačiau pagrindinė jo funkcija – kuo giliau pažinti vartotoją.

 

Įmonė „Reklamos tyrimai“ siūlys savo klientams tyrimus ne tik reklamos projektavimui, bet ir reklamos projektų vertinimui, o taip pat tyrimus, kurie padės ne tik reklamoje, bet ir kitose rinkodaros srityse – pvz., projektuojant produktų pakuotes arba ieškant efektyvaus prekės ar kompanijos pozicionavimo. Teikdama savo paslaugas, įmonė „Reklamos tyrimai“ remsis pirmiausia vadinamaisiais kokybiniais tyrimais. Tačiau aktyviai vystoma partnerystė leis pasiūlyti klientams ir didesnės apimties kiekybines apklausas, tyrimus internetu bei kitus prasmingus tyrimų būdus.

 

 

 

Atgal