Reklamos tyrimai

Supratimas, kuris padeda pasirinkti

Tik vos daugiau nei dešimtadalis gyventojų žino, kas yra metinė kredito grąžinimo norma

2010-10-05

Vz.lt

 

Tik 12,3 proc. Lietuvos gyventojų žino, kas yra metinė kredito grąžinimo norma (MKGN), rodo Prancūzijos banko „Societe Generale“ grupei priklausančios vartojimo lizingo paslaugas bei kreditus teikiančios finansų įstaigos „General Financing“ užsakymu rugsėjo mėnesį atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

 

Visuomenės nuomonės tyrimą šių metų rugsėjo 1-20 dienomis atliko rinkos tyrimų agentūra „Synopticom Ad Research“, telefonu buvo apklausta 1000 šalies gyventojų.

 

Pasak „General Financing“ generalinio direktoriaus Konstantino Balakino, atlikus tyrimą paaiškėjo, kad net 87,7 proc. žmonių nežino, jog metinė kredito grąžinimo norma yra procentais išreikšta suma, kurią pasiskolinęs asmuo turi sumokėti už suteiktą kreditą. Į šią sumą įskaičiuojamos ne tik kreditui taikomos palūkanos, bet ir visi kiti, su kredito suteikimu ir administravimu susiję mokesčiai. „Kuo vartojimo kreditui taikomos mažesnės palūkanos, papildomi, net ir įmokų mokėjimo, mokesčiai, administracinės išlaidos, tuo MKGN yra mažesnė. Kuo mažesnė MKGN, tuo mažiau reikės mokėti už kreditą“, – teigia K. Balakinas.

 

MKGN dydis priklauso ir nuo kredito termino bei sumos dydžio – kuo didesnė suma ir ilgesniam laikui skolinamasi, tuo MKGN yra mažesnė. Pavyzdžiui, skolinantis 1000 litų mėnesiui ir metams už tą pačią, tarkime 100 litų, kainą, per metus grąžinamo kredito MKGN bus mažesnė už tik mėnesiui paimto.

 

„General Financing“ generalinio direktoriaus teigimu, MKGN reikalinga tam, kad žmogus galėtų lengvai susigaudyti, kiek brangiau ar pigiau jam skolina skirtingos finansų įstaigos. „Prieš pasinaudodamas konkrečiu kredito bendrovės pasiūlymu, pasiskolinti norintis žmogus turėtų pasidomėti, kokia yra planuojamo imti kredito MKGN, palyginti ją su kitų bendrovių siūlomomis sąlygomis ir pasirinkti pigesnį variantą,“ – mano K. Balakinas.

 

MKGN apskaičiavimo tvarką, kuri yra vienoda tiek bankams, tiek finansų ir lizingo bendrovėms, tiek greitųjų kreditų bendrovėms, nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

 

 

Atgal